Vállalati kutatás-fejlesztési projektek minősítése
Ez a szolgáltatás a vállalati kutatás-fejlesztési projektek hivatalos kutatás-fejlesztési minősítésének lebonyolításához nyújtott innovációmenedzsment tanácsadás. A kutatás-fejlesztési minősítés a közigazgatás rendszerében lefolytatott igazságügyi szakértői véleményezést jelent.
Mi a funkciója?
A vállalati projektek kutatás-fejlesztési minősége és a minőség megállapítása is jogszabályi feltételekhez kötött. Társaságunk nagy gyakorlattal rendelkezik ezen a területen. Szolgáltatásunkkal ezért biztosítani tudjuk az ahhoz szükséges szakmai hátteret, hogy az érintett vállalat projektek a hatályos jogszabályok szerinti hivatalos eljárásban biztosan kutatás-fejlesztési tevékenységnek minősüljenek
Miért szükséges?
A vállalati kutatás-fejlesztési projektek minősítése célirányos innovációmenedzsment szaktudást és gyakorlatot igényel. Ez sokszor túlmutat a vállalat adottságain és lehetőségein. Ugyanakkor csak a hivatalos szakértői eljárásban is minősített projektek tekinthetők kétséget kizáróan kutatás-fejlesztési tevékenységnek. Hivatalos szakértői minősítés nélkül ezért egyetlen vállalati projektről sem állítható biztosan, hogy az kutatás-fejlesztés.
- Előzetes vizsgálatot folytatunk a kutatás-fejlesztési elemek projektterven vagy projekten belüli feltárására
- Elkészítjük, vagy a szükséges módon átalakítjuk a projekttervet olyan módon, hogy alkalmas legyen a kutatás-fejlesztési elemek és tartalom bemutatására
- Elkészítjük a kutatás-fejlesztési szakértői eljárás hivatalos kérelmének dokumentációját
- Cégük képviseletében eljárunk a hivatalos eljárásban a szakértői véleményezési eljárás lebonyolítása során
Kattintson a képre, és nézze meg a szolgáltatásunkat bemutató videót!
Kattintson a képre, és nézze meg a vállalati esettanulmányt bemutató videót!
Kutatás-fejlesztés minősítés A GYAKORLATBAN
Az alábbi esettanulmány egy fejlesztési projekt k+f tanúsítását mutatja be.
1Eset
Mezőgazdasági termeltetéssel, termények és technológiai berendezések értékesítésével foglalkozó partnerünk üzleti tevékenységét az intenzív haltermelés területére is ki kívánta terjeszteni. Ehhez a nemzetközi piacon is újnak tekinthető, saját vízlevegőztetési berendezést kívánt kifejleszteni. A berendezés alapötletét képező eljárás már egy svéd találmányban rendelkezésre állt, azonban a találmány szerinti eljárás haltermelési technológiákban történő alkalmazására, a célra megfelelő berendezés hiányában eddig nem került sor. Partnerünk a berendezés kifejlesztését saját maga kívánta végrehajtani, amelyre kutatás-fejlesztési projektet állított fel. Partnerünk vissza nem térítendő támogatást szeretett volna bevonni a kutatás-fejlesztés megvalósításába, és igénybe szeretette volna venni a kutatás-fejlesztési tevékenységhez kapcsolódó adókedvezményeket is.
2Feladat
Feladatunk a tervezett projekt kutatás-fejlesztési minősítésének lebonyolítása volt.
3Eredmény
Társaságunk áttekintette a kutatás-fejlesztési projekt tervezett megvalósításával kapcsolatban rendelkezésre álló dokumentumokat. Mivel ezek nem voltak megfelelőek, ezért társaságunk újra elkészítette a kutatás-fejlesztési projekt terveit, és az erre vonatkozó dokumentációt. A tervezés újbóli elvégzése során egyszerűsíteni tudtuk a munkatervet, ami a tervezett költségvetés 9 %-kal történő csökkentését is lehetővé tette. Az új dokumentáció felhasználásával elkészítettük a kutatás-fejlesztési minősítéshez szükséges kérelmet, és lebonyolítottuk a minősítési eljárást. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 100 %-ban saját tevékenységi körben végrehajtott kutatás-fejlesztésnek, azon belül kísérleti fejlesztésnek minősítette a projektet. Társaságunk partnere ezért részt tudott venni az elérhető kutatás-fejlesztési pályázaton, és az adókedvezményeket is kockázatmentesen igénybe tudta venni a projekt sikeres megvalósítása után.