Menüpontok

Kutatás-fejlesztés

Horkolásgátló okos ágy fejlesztése
2023-02-27
Horkolásgátló okos ágy fejlesztése
Minden harmadik ember horkol és legalább ennyien kénytelenek elviselni azt. A lakosság túlnyomó többsége nem is tudja, hogy a nappali fáradtságának, álmosságának, vagy akár túlsúlyának, magas vérnyomásának, sőt akár cukorbetegségének okozója valójában egy olyan alvászavar tünetei lehetnek, amely kezelhető.
|apnoe, kezelőágy, orvostechnika Tovább »
Robotizálás az ablakgyárban K+F keretében
2023-02-23
Robotizálás az ablakgyárban K+F keretében
Ritka az olyan cég, amelyik megengedheti magának, hogy egyszerűen megvegye és telepítse üzemébe a legmodernebb, automata gyártósort. Inkább az a jellemzőbb, hogy először vesz egy, jobb esetben több gépet, majd ahogy növekszik a vállalkozás, fokozatosan cseréli le a munkafolyamatait kézi erőről valamilyen gépi megoldásra a hatékonyság jegyében. Azután egyszer csak eljut odáig, hogy jó lenne a meglévő gépeit összekapcsolni, hogy kiiktassa a gépezetek közötti kézi anyagmozgatást, amely egyenetlen sebességgel dolgozik és gyakran selejtgyártást okoz.
|kutatás-fejlesztés, prototípus, automatizálás Tovább »
Üzemi zajcsökkentés kutatás-fejlesztése
2023-02-22
Üzemi zajcsökkentés kutatás-fejlesztése
Merőben új, egyedi műszaki felméréseken alapuló berendezés kifejlesztésébe fogott partnerünk, amikor a piaci igényekre reagálva alacsonyabb bekerülési költségű és nagyobb hatásfokú ipari hangtompító előállítására vállalkozott. A társaság üzleti tevékenysége során kiemelt figyelmet fordít robbanómotorokhoz csatlakoztatható ipari, nagyüzemi hangcsökkentő szerkezetek gyártására és értékesítésére. Jelenleg az ovális alakú hangfogók terjedtek el, az általuk gyártott berendezés is hasonló formát követett az innovációt megelőzően. Felépítését tekintve a kevert működésű, a reaktív és az elnyeléses (abszorberes) hangtompítók kombinációja volt. Saját egyedi műszaki felismeréseire alapozva azonban merőben új koncepcióval kezdett kutatás-fejlesztésbe (K+F) a magyar vállalat.
|zajcsökkentés, hangtompító, K+F Tovább »
Digitális katona kutatás-fejlesztése
2023-01-12
Digitális katona kutatás-fejlesztése
Jól bevált innovációs gyakorlatot vettünk át az USA-tól. Míg néhány évtizede a hadászat számára történtek kutatás-fejlesztések (K+F), és ezek eredményeit ültették át később civil felhasználásra, mára éppen fordítva történik. Az amerikai védelmi iparban tevékenykedő cégek a civil technológiákat alkalmazzák, integrálják és fejlesztik tovább.
|digitális katona, kutatás-fejlesztés, katonai kamerarendszer Tovább »
Automatizált kábelkonfekcionálás
2022-12-01
Automatizált kábelkonfekcionálás
Meglepő, ha csak a lakásunkban és a kocsinkban nézünk körül és belegondolunk, hogy milyen sokféle vezetéknek mennyire különböző végződéseivel, csatlakozóival találkozunk. Egy géphez, berendezéshez szükséges különböző típusú, hosszúságú kábelek kötegelését, a csatlakozó végződésekkel való ellátását (érvéghüvely, saru, csatlakozó stb.) jelenti a kábelkonfekcionálás.
|kábelgyártás, kábelkonfekcionálás, kutatás-fejlesztés Tovább »
Akkumulátoros kukásautó fejlesztése
2022-11-02
Akkumulátoros kukásautó fejlesztése
Amíg több nagy gyártó még csak most foglalkozik az elektromos haszonjárművek tesztelésével, addig egy magyar családi vállalkozás már a sorozatgyártásra is készen áll. A Debreceni Egyetemmel együttműködve kifejlesztett teljesen elektromos meghajtású kukásautó a maga nemében egyedülálló a világon. | 22-11-02
|K+F, Akkumulátoros kukásautó, kísérleti-fejlesztés Tovább »
Új abrazív adalékanyag kísérleti fejlesztése vízsugaras vágáshoz
2021-07-14
Új abrazív adalékanyag kísérleti fejlesztése vízsugaras vágáshoz
„A szerencse az, amikor a felkészültség párosul a lehetőséggel.” Ezt Oprah Winfrey, egy amerikai hölgy mondta, aki egy gettóból került a televíziós műsorvezetés csúcsára.
|abrazív adalék, kutatás-fejlesztés, kíséreti fejlesztés Tovább »
Ideális gyógynövénykeverék kikísérletezése kutatás-fejlesztéssel
2021-06-30
Ideális gyógynövénykeverék kikísérletezése kutatás-fejlesztéssel
Kakaó, hársfa, kóla, gyapot, hibiszkusz, ziliz. Mi a közös bennük? Igen, mindegyik növény. Sőt, mindannyian rokonok, a mályvafélék családjába tartoznak. Ez az atyafiság is csak olyan, mint az embereké: akad benne ilyen is, olyan is. Lehetnek füvek, kórók, félcserjék, cserjék, ritkábban fák. A legfőbb hasonlóságuk, hogy nagyon gyakran szőrös a száruk és a leveleik is, valamint mindegyik faj gyökere nyálkás. A zimankós időjárást többnyire rosszul viselik, így a mintegy ezer faj rendszerint a trópusokon él. Viszont világszerte termesztik a család több, gazdaságilag jelentős rost-, élelmiszer-, dísz- és gyógynövényét. Nekünk magyaroknak nagyrészt a lágyszárúak jutottak, a hársfa kivételével közönséges gyomnövények és gyógynövények honosok a Kárpát-medencében. Két magyar rokon faj „párbajáról” is szól a következő K+F (kutatás-fejlesztési) projekt.
|gyógynövény, kutatás-fejlesztés Tovább »
Mesterséges intelligencia támogatott E-learning szoftver fejlesztés K+F projekt keretében
2021-06-08
Mesterséges intelligencia támogatott E-learning szoftver fejlesztés K+F projekt keretében
A digitális fejlődés előnyei a mai járványhelyzettel súlytott időkben minden korábbinál jobban érvényre jutnak. Teljes szemléletmód változás van folyamatban, egészen másként zajlik az oktatás, ismeretszerzés, szakmai továbbképzés, vagy akár az új munkatársak betanítási folyamata, mint korábban. Az e-learning rendszerek nagy előnye, hogy nem korlátozódnak az oktatási struktúra elemeire, így nagyon sokrétűen használhatóak mind a közoktatásban, felsőoktatásban, szakképzésekben és bármely más oktatáshoz kapcsolódó területen. Egyre nagyobb teret nyer a vállalkozások képzési folyamataiban is a multimédia alapú képzés, hiszen a cégekben felhalmozott ismeretek a vállalati tudásvagyon alapját képezik. A hatékony munka feltétele a naprakészség, az ismeretek folyamatos felújítása, frissítése. Ezért a folyamatosan fejlődő cégek igyekeznek a modern technika eszközeivel is segíteni az új belépők betanítását, a meglévő kollégák tudásának, hatékonyságának folyamatos fejlesztését. Ilyen dinamikusan fejlődő vállalkozások a partnerei mindkét szoftverfejlesztéssel is foglalkozó társaságnak, akik konzorciumot alkottak kutatás-fejlesztésük (K+F) megvalósítására annak érdekében, hogy termékkínálatukat bővítsék.
|szoftverfejlesztés, e-learning, mesterséges intelligencia Tovább »
Új jód, jódvegyület gyártástechnológia kifejlesztése másodlagos nyersanyagokból
2021-06-03
Új jód, jódvegyület gyártástechnológia kifejlesztése másodlagos nyersanyagokból
Nem valósul meg a vállalati K+F+I pályázatokkal támogatott projektek 40%-a, mert ugyan van a vállalkozásban műszaki/technikai szakember, könyvelő és pályázati tanácsadó is, de nincs a kutatás-fejlesztési (K+F) projektek sajátosságait ismerő és kezelni tudó innovációs projektmenedzser. Mi több, a vállalkozások többnyire nincsenek is tisztában azzal, hogy termékkörük bővítésekor, vagy technológiájuk fejlesztésekor, egy új vevői igényre reagálva valójában kutatás-fejlesztést folytatnak. Így elszalasztják azokkal az előnyöket, amelyek megilletnék őket adókedvezmények vagy pályázati lehetőségek formájában. A legegyszerűbben egy vegyipari vállalkozás példáján keresztül mutatható be, hogy hogyan is kell ezt profin csinálni. Igazi lombikos innováció következik laikusok számára, amelyben egyszerre fejlesztették a meglévő technológiát és az infrastruktúrát. Nem merülünk el a kémiai képletekbe, reakciókba és egyéb komplikált részletekbe, a K+F kötelező alkotórészei mentén mutatjuk be a projektet.
|kísérleti fejlesztés, K+F, gyártástechnológia fejlesztés Tovább »

Glósz és Társa Kft. · 1051 Budapest, Arany János u. 15. III. lph III./5. · Telefon: (+36 1) 302 4443 · E-mail: glosz@glosz.hu · www.glosz.hu