Menüpontok


Oktatók

Kiss János József

szabadalmi ügyvivő
iparjogvédelmi és innovációs szakmérnök

E-mail:
kiss.janos.jozsef@glosz.hu

Végzettségek: 
okleveles agrármérnök
okleveles innovációs és iparjogvédelmi szakmérnök
okleveles bankmenedzsment szakreferens
magyar szabadalmi ügyvivő
európai szabadalmi ügyvivő
európai uniós multiplikátor
európai uniós pályázati szekértő

Munkaterület és specializációk:
Kutatás-fejlesztési, pénzügyi és iparjogvédelmi tanácsadóként több, mint 200 vállalati kutatás-fejlesztési projekt megvalósításában vett részt az elmúlt 25 évben. Az ezek során összegyűlt gyakorlati tapasztalatok alapján került kialakításra az innovációs akadémia koncepciója. Saját módszertant dolgozott ki a vállalati innovációs stratégiai tervezésre, a kutatás-fejlesztési projektek elméleti vázának tervezésére és munkatervének kialakítására, a szellemi vagyon értékelésére, a szellemi alkotások értékesítésére és hasznosítására irányuló technológiai transzferfolyamat hatékony és célirányos lebonyolításra, az ezekhez kapcsolódó szerződéstípusokra. Szabadalmi ügyvivőként főként védjegyekkel foglalkozott. Szakterületei a vállalati kutatás-fejlesztési projekthez kapcsolódó innovációs menedzsment folyamatok átfogó szervezése és irányítása, az ennek részét képező projektmenedzseri feladatok, a kutatás-fejlesztési eljárásban létrejövő szellemi alkotások ipar- és szerzői jogvédelmi rendszerének kialakítása, valamint az innovációs menedzsment oktatása.

Tóth Emese

oktató
számviteli és pénzügyi tanácsadó

E-mail:
toth.emese@glosz.hu

Végzettségek: 
Közgazdász, gazdálkodás és menedzsment szakon, pénzügy adózás szakirány
Közgazdász számvitel szakon ellenőrzés, könyvvizsgálat szakirány
Kontrolling szakközgazdász
Vállalkozási mérlegképes könyvelő
Közbeszerzési referens
Logisztikus

Munkaterület és specializációk:
Pénzügyi tanácsadóként jelentős számú projektben vett részt a projekt tervezéstől kezdve, a finanszírozás megszerzésén keresztül a megtérülés számításáig. A kutatás-fejlesztési projektek során segítséget nyújt a pénzügyi tervezésében, üzleti,- és pénzügyi tervek elkészítésében és a projekt finanszírozásának megszerzésében. Részt vesz a projekt megvalósítása során a pénzügyi és számviteli nyilvántartások kialakításában. A könyvelési feladatok elvégzését tanácsadással segíti. A partnerekkel együttműködve elkészíti a szellemi termékek értékelését, segít a kutatás-fejlesztéshez kapcsolódó szabályzatok elkészítésében és az adókedvezmények érvényesítésében. Szakterülete a kutatás-fejlesztési számvitel, a szellemi termékek értékelése, és a pénzügyi kontrolling, de jelentős tapasztalatokkal rendelkezik a hitelképességi minősítés területéről, illetve a pályázatkészítés és elszámolás területéről egyaránt.

Zsombók András

oktató
innováció menedzsment tanácsadó

E-mail: 
zsombok.andras@glosz.hu

Végzettségek: 
Biológia-kémia tanár 
Európai Uniós Pályázatkészítő

Munkaterület és specializációk:
Kutatás-fejlesztési tanácsadóként 50-nél több téma kapcsán folytatott szakmai konzultációkat, segítve a projektgenerálást, majd a K+F minősítés megszerzését. Elsősorban a K+F projektekhez kapcsolódóan, de azoktól függetlenül is végez iparjogi tanácsadást, amely az újdonságkutatáshoz, szabadalmaztathatósághoz és szabadalomtisztasághoz kapcsolódik. Részt vesz komplex innovációmenedzsment tanácsadásban is, ahol a tervezéstől a megtérülés számításáig segíti az innovációmenedzsment team munkáját. Szakterületei a biológiai tudományok, a vegyészet és az oktatás, de a K+F projektek kapcsán több témakörben (nyomdatechnika, gépipar, számítástechnika, oktatástechnika, bútoripar, kereskedelem, mezőgazdaság stb.) volt sikeres közreműködő partnere ügyfeleinknek.

Érdeklődöm a téma és a szolgáltatás iránt!
Innováció Menedzsment Akadémia
Kérjük, pipálja ki az alábbi mezőt!
Segíthetünk?
Kérdése van?
Visszahívjuk
Adja meg telefonszámát és kollégánk hamarosan visszahívja Önt!
Friss innovációs híreink
Üveg hulladékból építőanyag kísérleti fejlesztés keretében
Az üveghulladék káros, környezetterhelő, ha csupán a szeméttelepen végzi. Partnerünk azt tűzte ki célul, hogy feldolgozza, újra hasznosítja, hogy komplett hő- és hangszigetelő rendszert alakít ki belőle az építőipar számára az épületek minden létező felületére. Az üveghabgyártás nagy múltra tekint vissza, de csak napjaink technológiai fejlődése miatt került a hétköznapi felhasználást célzó fejlesztések fókuszába. Az üveghabot előállító üzemek a megoldásaikat részben ipari titokként, részben szabadalom formájában védik. Ezért saját utat jár ki magának partnerünk és már a harmadik kutatás-fejlesztési (K+F) projektet bonyolítják le e témában új termékcsaládot hozva létre és folyamatosan kihasználva a K+F projektek minden gazdasági előnyét.
Orvosi 3D vizualizáció(AR) kutatás-fejlesztés
Az augmented reality, azaz a kiterjesztett valóság azt jelenti, hogy a tárgyi világ kontextusába a virtuális tárgyak valós időben épülnek be. Rendkívül gyorsan fejlődő terület, mind szélesebb körben használjuk. Tipikus példája a Terminátor 2 című film, amikor a robot szemén keresztül látja a néző a film világát. A hétköznapi életben ilyen rendszerrel működnek például az okostelefonok egyes szoftverei, vagy a személyautókban a digitális kijelzőre vetített sebességmérő.
Horkolásgátló okos ágy fejlesztése
Minden harmadik ember horkol és legalább ennyien kénytelenek elviselni azt. A lakosság túlnyomó többsége nem is tudja, hogy a nappali fáradtságának, álmosságának, vagy akár túlsúlyának, magas vérnyomásának, sőt akár cukorbetegségének okozója valójában egy olyan alvászavar tünetei lehetnek, amely kezelhető.

Glósz és Társa Kft. · 1051 Budapest, Arany János u. 15. III. lph III./5. · Telefon: (+36 1) 302 4443 · E-mail: glosz@glosz.hu · www.glosz.hu