Menüpontok


Innovációs kontrolling 2

Az innovációs projektek számszerű értékelése

Az innovációs projektekkel szemben is elvárás, hogy eredményességük lehetőség szerint számszerűen is értékelhető legyen, ezért célszerű megismerni az innovációs projektek számszerű értékelésének legfontosabb szempontjait és módszereit. Ebben a modulban először átismételjük a projektötletek innovációs stratégiában is megjelenített kvalitatív és kvantitatív jellemzőit, és bemutatjuk, hogy ezek felhasználásával hogyan állíthatók fel az innovációs projekt eredményességének meghatározásához szükséges mérőszámok.

Ezt követően először átismételjük az innovációs projektek megvalósítása során felmerülő kiadások, majd pedig megtanuljuk az innovációs eredmények hasznosítása során keletkező bevételek számviteli nyilvántartási eszközeit, miközben kitérünk az innovációs eredmények bevételt eredményező hasznosítási lehetőségeire. Megmutatunk több módszert az eredményesség meghatározására és mérésére, a kapott eredmények stratégiai tervekkel való összehasonlítására.

Áttekintjük a sikeresen megvalósított innovációk mérlegbe történő megjelenítésének lehetőségeit, ezek cégértékre gyakorolt lehetséges hatásait, valamint mérlegmenedzsmentben lehetséges felhasználásait. A modul elvégzése után tudni fogja, hogy hogyan lehet az innovációs projektek eredményességét számszerűen is meghatározni, mérni és elemezni, hogy hogyan lehet az ehhez szükséges adatokat és információkat összegyűjteni, és hogy hogyan lehet egy kedvező innovációs eredményt a cégérték és a mérlegszerkezet javítására felhasználni.


A 15. számú modul a következő oktatásokban szerepel:

  • Teljes képzés: Innováció Menedzsment vezető szakértő
  • Rövid idejű képzés jogi szakértőknek: Innováció Menedzsment ipar-, és szerzői jogvédelem szakértő
  • Rövid idejű képzés pénzügyi szakértőknek: Innováció Menedzsment pénzügyi-számviteli szakértő
Érdeklődöm a téma és a szolgáltatás iránt!
Innováció Menedzsment Akadémia
Kérjük, pipálja ki az alábbi mezőt!
Segíthetünk?
Kérdése van?
Visszahívjuk
Adja meg telefonszámát és kollégánk hamarosan visszahívja Önt!
Friss innovációs híreink
Üveg hulladékból építőanyag kísérleti fejlesztés keretében
Az üveghulladék káros, környezetterhelő, ha csupán a szeméttelepen végzi. Partnerünk azt tűzte ki célul, hogy feldolgozza, újra hasznosítja, hogy komplett hő- és hangszigetelő rendszert alakít ki belőle az építőipar számára az épületek minden létező felületére. Az üveghabgyártás nagy múltra tekint vissza, de csak napjaink technológiai fejlődése miatt került a hétköznapi felhasználást célzó fejlesztések fókuszába. Az üveghabot előállító üzemek a megoldásaikat részben ipari titokként, részben szabadalom formájában védik. Ezért saját utat jár ki magának partnerünk és már a harmadik kutatás-fejlesztési (K+F) projektet bonyolítják le e témában új termékcsaládot hozva létre és folyamatosan kihasználva a K+F projektek minden gazdasági előnyét.
Orvosi 3D vizualizáció(AR) kutatás-fejlesztés
Az augmented reality, azaz a kiterjesztett valóság azt jelenti, hogy a tárgyi világ kontextusába a virtuális tárgyak valós időben épülnek be. Rendkívül gyorsan fejlődő terület, mind szélesebb körben használjuk. Tipikus példája a Terminátor 2 című film, amikor a robot szemén keresztül látja a néző a film világát. A hétköznapi életben ilyen rendszerrel működnek például az okostelefonok egyes szoftverei, vagy a személyautókban a digitális kijelzőre vetített sebességmérő.
Horkolásgátló okos ágy fejlesztése
Minden harmadik ember horkol és legalább ennyien kénytelenek elviselni azt. A lakosság túlnyomó többsége nem is tudja, hogy a nappali fáradtságának, álmosságának, vagy akár túlsúlyának, magas vérnyomásának, sőt akár cukorbetegségének okozója valójában egy olyan alvászavar tünetei lehetnek, amely kezelhető.

Glósz és Társa Kft. · 1051 Budapest, Arany János u. 15. III. lph III./5. · Telefon: (+36 1) 302 4443 · E-mail: glosz@glosz.hu · www.glosz.hu