Innovációmenedzsment szolgáltatások a vállalati gyakorlatban
Szellemi alkotások dokumentálása és jogi oltalma, a szellemi vagyon védelméhez és a pályázati vállalások teljesítéséhez
Sikeresen vettek részt pályázaton, de a védett szellemi vagyonra irányuló vállalásaik teljesítésével kapcsolatban kétségeik vannak? Jó lenne megvédeni, amit kitaláltak, de nem tudják, hogy ennek mi lenne a módja?
1. A probléma
Gyakori probléma, hogy a cégek túlvállalják magukat, különösen a kutatás-fejlesztési és a design pályázatok sikere érdekében, ezért védett szellemi vagyon létrehozására irányuló vállalásokat is tesznek. Egyébként is célszerű lenne megvédeni a versenyelőnyt biztosító tudást, szóval vállaljuk be. Aztán jön a felismerés: hogyan is fogják teljesíteni ezt a feltételt? Ez egyáltalán nem tűnik könnyen megvalósíthatónak!
2. A tapasztalat
Az a tapasztalat, hogy a vállalkozások többnyire nem tudják teljesíteni a létrehozott szellemi alkotások üzleti céloknak megfelelő hazai és nemzetközi jogi oltalmára tett vállalásaikat, ezért elveszítik a támogatást.
3. Az okok
Milyen okok állnak ennek a hátterében? A szellemi vagyon üzleti céloknak megfelelő jogi védelme egyedi szaktudást és gyakorlatot igényel. Ennek hiányában a vállalati szakemberek többnyire nem tudják célirányosan kiválasztani és költséghatékonyan biztosítani a cég érdekeinek, valamint adott esetben a pályázati vállalásoknak is megfelelő jogi oltalmi formát.
4. A megoldás
Lehetséges erre a problémára ésszerű és hatékony megoldást találni? A kihívás ugyanis nem egyszerű: Nem elég a szellemi alkotást megvédeni. Az oltalomnak az üzleti célokat is szolgálni kell, és költséghatékonynak kell lennie.
Megoldásként, mi a szellemi vagyonnal összefüggő innovációmenedzsment tanácsadási szolgáltatásunkat kínáljuk. Szolgáltatásunk ugyanis integrálja a jogi, a gazdasági és a pénzügyi szempontokat. Azaz javaslataink kidolgozása során nemcsak a szellemi alkotás típusát, hanem a tervezett üzleti hasznosítást és a rendelkezésre álló pénzeszközöket is tervezési szempontként vesszük figyelembe. Így az általunk javasolt megoldásban a jogi és a gazdasági szempontok is érvényesülnek.
5. A lebonyolítás
Nézzük meg, mi történik Önöknél, ha igénybe veszik szolgáltatásunkat. Hogyan is oldjuk meg a feladatot.
Öt lépésben jutunk el az eredményig:
- Azonosítjuk a szellemi alkotás típusát és tervezett üzleti hasznosítását.
- Elkészítjük a szellemi alkotás jogi és a kellékszavatossági feltételeknek megfelelő dokumentációját.
- Kutatást végzünk a tudomány és a technika állásában, hogy feltárjuk a szellemi alkotás újdonságtartalmát, oltalomképességét.
- Javaslatot teszünk a célirányos jogi oltalmi forma kialakítására.
- Végül együttműködő partnerünk bevonásával eljárunk a jogi eljárások megindításában. Így tudjuk biztosítani a jogi, a gazdasági és a pénzügyi feltételek együttes teljesítését.
6. A megtérülés
Miért éri meg ez az Önök cégének?
Közreműködésünkkel kialakításra kerülnek a szellemi tulajdon szellemi vagyonkénti kezeléséhez szükséges eszközök. Hogy mit is jelent ez? Szavatolható tulajdon- vagy rendelkezési jogot. Az üzleti hasznosítást és a jogérvényesítést egyszerre támogató jogi feltételeket. Mivel a szellemi tulajdon sajátos jószág, ezért ezek a feltételek együttesen szükségesek a szellemi tulajdon vagyonkénti kezeléshez. Na és persze, sikeresen le tudják zárni a pályázatukat is, mivel létrejönnek a védett szellemi vagyonnal kapcsolatos teljesítések. Ezek a teljesség igénye nélkül: szabadalom, használati mintaoltalom, védjegy, védett szoftver. Megtérül? Igen.
Forduljanak cégcsoportunkhoz bizalommal!